Služby

Dětem a mladým lidem ve věku 12-26 let pomáhají naši dobrovolníci v roli mentorů. Pro rodiče nabízíme poradenství a také pomoc s přípravou rodinné konference. Služby poskytujeme klientům z Prahy a blízkého okolí. Jak vám můžeme pomoci?

Mentoringový program Ve dvou to lépe táhne

V rámci programu najdeme mladému člověku ve věku 12-26 let o něco staršího parťáka. Tím je prověřený dobrovolník, se kterým může mladší vrstevník prožít bezpečný a přátelský vztah, přirozeně se v něm rozvíjet, učit a zažít pocit, že se něco daří. Dobrovolníci v Latě jsou mladí lidé, kteří se rozhodli podpořit toho, kdo to zrovna potřebuje, na jeho cestě dospíváním nebo na prahu dospělosti.

Program Rodina (k) sobě

V tomto programu provázíme rodiče v obtížných životních situacích. Rodinám, v nichž je alespoň jedno dítě ve věku 9 – 26 let nabízíme pravidelné konzultace s poradkyní pro rodiny.

Centrum rodinných konferencí Lata

Pomáháme rodinám i odborníkům s přípravou tzv. rodinné konference – setkání, na kterém se sejde rodina a její blízcí, aby společně našli řešení obtížné rodinné situace. Další informace o rodinných konferencích najdete na našem samostatném webu.

Jsme tu už 29 let

Podpora dospívajícím i rodinám

1 000 zapojených dobrovolníků