Chci být dobrovolníkem

Mentoringové dobrovolnictví je zkušenost.

Jak funguje mentoringové dobrovolnictví v Latě?

Dvojice se pravidelně vídá 1x týdně. Schůzky mohou trvat 30 minut, hodinu, ale třeba 3 hodiny. Záleží na každé dvojici, na jejich naladění, momentální kapacitě a také aktivitě, kterou zvolí. Mohou to být procházky, sport, divadlo, kino, ale i výlety, hraní deskových her, malování hrnků nebo „jen“ obyčejné přátelské povídání nad šálkem čaje. Přitom se však děje mnohem víc. Mezi dvojicí vzniká mentorský vztah, prostor pro důvěru a podporu. Dochází k vzájemnému obohacování a právě to u nás dobrovolníky i jejich parťáky baví! Mladý člověk, který k nám přijde pro pomoc je pro Latu klientem a pro mentora mladším parťákem.

Co ti jako dobrovolníkovi přinese působení v Latě?

  • dobrý pocit, že jsi pomohl někomu, kdo to potřeboval a tím jsi strávil smysluplně svůj čas
  • účast na supervizích, motivační rozhovory a individuální přístup ke každému dobrovolníkovi
  • komunitu dobrovolníků, kteří se navzájem podporují
  • vzdělávání, neformální akce
  • seznámení s novými inspirativními lidmi
  • sebepoznání a seberozvoj

Jak tvá práce mentora pomůže?

Mladí lidé zapojení v našem programu často říkají, že jim dobrovolník – mentor pomohl ukázat, jak to má správně fungovat v přátelském vztahu nebo se zlepšilo jejich sebevědomí a získali odvahu či potřebné postrčení k něčemu, co je potřeba udělat. Díky tobě může tvůj parťák zažít nové věci a to ve skutečném světě – tedy občas online, ale hlavně offline.

S kým budeš v Latě spolupracovat?

V nejužším kontaktu budeš se Silvou, Verčou a Anitou nebo s Magdou. Celý tým má za sebou dobrovolnickou zkušenost v Latě! Dobře tedy vědí, do čeho jdeš a co tě čeká. Navíc máme za sebou s tímto programem 25 let praxe. Náš tým je tu proto, aby tě provázel a podporoval na tvé cestě a dbá na to, aby bylo tobě  i tvému parťákovi v Latě dobře. Staneš se také součástí týmu mentorů, všichni se pravidelně potkáte na tzv. supervizích, kde můžete sdílet své zkušenosti i těžkosti, vzájemně si poradit a nechat se vést zkušeným odborníkem – supervizorem.

Co požadujeme?

Čas a odpovědný přístup. Naše motto zní: „Na dobré věci se vyplatí si počkat! “ Potřebujeme tě na alespoň na jeden rok. Proč? Mentoring je založený na vztahu a než se v něm začnou dít ty správné věci, trvá to. Období jednoho roku je prověřená doba pro to, abyste oba mohli načerpat ze zkušenosti v Latě maximum. Obvykle dobrovolníci věnují Latě 3-4 hodiny času týdně. Z důvodu zachování vrstevnického principu mezi mentorem a dospívajícím je pro zapojení dobrovolníků omezen věk a to hranicí 17 – 30 let. Měl/a bys také pobývat aktuálně v Praze a být bezúhonný/á.

Ještě si to nedovedeš představit? Můžeš se podívat na příběh Markéty nebo na příběh Jardy. Poslechnot si můžeš podcast s dobrovolnicí Karolínou, kde se dozvíš mnoho zajímavých informací. Přečíst si také můžeš  příběhy mentorů nebo časté otázky .
Latu poznáš víc i díky platformě Welcome to the Jungle, kde najdeš rozhovory s našimi pracovníky a dobrovolnicí.

Jak se zapojit?

Nejdříve vyplň přihlašovací formulář. Ptáme se v něm na důležité informace, které souvisí se zapojením do programu. Když formulářem úspěšně projdeš, čeká tě ještě setkání s koordinátorkou dobrovolníků a úvodní výcvik pro nové mentory. Nejbližší výcvik nových dobrovolníků bude  1. 2. března 2024.
Pokud by ses chtěl/a  na cokoliv zeptat neváhej kontaktovat koordinátorku Veroniku.

Chceš být v obraze a dostávat aktuální novinky? Zůstaňme v kontaktu.

Pokud se přihlásíš k odběru našeho newsletteru nic ti neuteče. Zanech nám, prosím, svoji adresu.

 

vyžadované informace jsou označeny *

Jsme tu už 29 let

Podpora dospívajícím i rodinám

1 000 zapojených dobrovolníků