Chci být dobrovolníkem

Mentoringové dobrovolnictví je zkušenost.

Jak funguje mentoringové dobrovolnictví v Latě?

Dvojice se vídá pravidelně 1x týdně na 2-3 hodiny a společně podniká různé aktivity od procházek přes sport, divadlo až po výlety. Přitom se však děje mnohem víc. Mezi dvojicí vzniká mentorský vztah, prostor pro důvěru a podporu. Dochází k vzájemnému obohacování a právě to u nás dobrovolníky i jejich parťáky baví! Mladý člověk, který k nám přijde pro pomoc je pro Latu klientem a pro mentora mladším parťákem.

Co dobrovolníkům jejich působení v Latě přináší?

  • dobrý pocit, že tu byli pro někoho, kdo to potřeboval a že se mohou ohlédnout za smysluplně stráveným časem
  • možnost být součástí skvělé dobrovolnické party aktivních lidí a setkávání na společných akcích
  • seberozvoj

Jak tvá práce mentora pomůže?

Mladí lidé zapojení v našem programu často říkají, že jim dobrovolník – mentor pomohl ukázat, jak to má správně fungovat v přátelském vztahu nebo se zlepšilo jejich sebevědomí a získali odvahu či potřebné postrčení k něčemu, co je potřeba udělat. Díky tobě může tvůj parťák zažít nové věci a to ve skutečném světě – tedy občas online, ale hlavně offline.

S kým budeš v Latě spolupracovat?

V nejužším kontaktu budeš s Monikou, Verčou a Anitou nebo se Zuzkou. Celý tým má za sebou dobrovolnickou zkušenost v Latě! Dobře tedy vědí, do čeho jdeš a co tě čeká. Navíc máme za sebou s tímto programem 25 let praxe. Náš tým je tu proto, aby tě provázel a podporoval na tvé cestě a dbá na to, aby bylo tobě  i tvému parťákovi v Latě dobře. Staneš se také součástí týmu mentorů, všichni se pravidelně potkáte na tzv. supervizích, kde můžete sdílet své zkušenosti i těžkosti, vzájemně si poradit a nechat se vést zkušeným odborníkem – supervizorem.

Co požadujeme?

Čas a odpovědný přístup. Naše motto zní: „Na dobré věci se vyplatí si počkat! “ Potřebujeme tě na alespoň na jeden rok. Proč? Mentoring je založený na vztahu a než se v něm začnou dít ty správné věci, trvá to. Období jednoho roku je prověřená doba pro to, abyste oba mohli načerpat ze zkušenosti v Latě maximum. Obvykle dobrovolníci věnují Latě 3-4 hodiny času týdně. Z důvodu zachování vrstevnického principu mezi mentorem a dospívajícím je pro zapojení dobrovolníků omezen věk a to hranicí 18 – 30 let. Měl/a bys také pobývat aktuálně v Praze a být bezúhonný/á.

Ještě si to nedovedeš představit? Koukni na videa nebo si přečti příběhy mentorů či časté otázky Latu poznáš víc i díky platformě Welcome to the Jungle, kde najdeš rozhovory s našimi pracovníky a dobrovolnicí.

Jak se zapojit?

Nejdříve vyplň přihlašovací formulář. Ptáme se v něm na důležité informace, které souvisí se zapojením do programu. Když formulářem úspěšně projdeš, čeká tě ještě setkání s koordinátorkou dobrovolníků a úvodní výcvik pro nové mentory.

Právě teď máme výcvik naplánovaný na 10. – 12. června 2022. Pokud se ti to hodí, vrhni se na přihlášku!

Pokud se k nám chceš přidat, ale teď se ti to nehodí, nech nám na sebe kontakt níže! Dáme ti vědět, jakmile vypíšeme termín nového výcviku.

 

Kdy bude příští výcvik pro nové dobrovolníky?

Váháš, nehodí se ti aktuální termín výcviku nebo není zrovna vypsaný? Pokud nám na sebe necháš kontakt, o příštím termín výcviku ti dáme zprávu. Nic ti neuteče a ty budeš včas vědět, kdy se můžeš zapojit.

vyžadované informace jsou označeny *

Jsme tu už 27 let

Podpora dospívajícím i rodinám

1 000 zapojených dobrovolníků

Jak nás podpořit