Vítání prázdnin

Vítání prázdnin, aneb každý dobrovolník je vítán!

Vítání prázdnin. Co si pod tímto pojmem představit? U nás v Latě velmi milou akci s letitou historií, setkání s dobrovolníky. S těmi současnými i s těmi bývalými. Vídáme se rádi a rádi objevujeme nová místa. A občas se stane něco neočekávaného…

Léta jsme chodili na Bobovku na Proseku a závodili jsme v dosažené rychlosti. Při jednom ze závodů nám „havarovala“ jedna dobrovolnic Veronika, která měla tehdy těsně před svatbou.  Odřeniny se jí ve svatebních šatech podařilo krásně ukrýt. Dodnes na to vzpomínáme, i když nám trochu zatrnulo a nikdy více jsme se do podobné soutěže už nepustili!

Rádi také vzpomínáme i na grilování a beach volejbal v Přístavu 18600, kde jsme nikdy neměli „mokrou variantu“, a vždy to vyšlo na jedničku s hvězdičkou.

Letos jsme poprvé vyzkoušeli Radlickou kulturní sportovnu a zase jsme si to moooc užili.  Podobnou akci máme ještě před Vánocemi. Na každé si připomínáme a oceňujeme skvělou práci našich dobrovolníků. Někteří zde získali nominaci na ocenění Lata dobrovolníka roku, který je tradičně vyhlašován právě na předvánočním setkání. A za co mimo jiné získali letos nominaci?
Namátkou zmíním:
za ustátí náročných emočních momentů ve vztahu s klientkou, za hledání optimální rovnováhy v tom, kdy tu v náročných chvílích pro klientku může být a kdy už to pustí

za nepolevující zápal při spolupráci s klientem i ve druhém roce spolupráce, za autentické jednání a otevřenou komunikaci vůči klientovi i schopnost vymezit se (odchod ze schůzky), za vytrvalou práci na sobě a svých dobrovolnických dovednostech a za schopnost užívat si s klientem společně dobytých vítězství

za trpělivou spolupráci s klientkou, za poctivé mapování klientčiny situace a oslovování palčivých témat, vč. dávání trefné zpětné vazby

Víme, že dobrovolničení v Latě je jedno z těch náročnějších. Na druhou stranu to, co po něm zůstává a to, co díky němu dobrovolníci získají (kromě vztahu s klientem) je výjimečné a unikátní. Několik příběhů dobrovolníků je k přečtení zde .

Troufáme si tvrdit, že péči o dobrovolníky máme propracovanou a jednu z nejlepších v republice. A je to logické, dobrovolníci odvádějí náročnou práci, nechávají ve vztahu kus sebe, dobrovolničí dlouho a my se snažíme je vést, opečovávat a poskytnout jim servis, který potřebují. A jak se stát dobrovolníkem v Latě? Zde je odpověď.

Vítáme každého, ať už přichází s motivací pomáhat druhým, osobnostně se rozvíjet či plnit si praxi s klientem.
Protože naši klienti Vás potřebují a Lata má vizi, že Mladá generace to dá a tu se i díky Vám, dobrovolníkům snažíme naplňovat.

Markéta Ježková, ředitelka

Jsme tu už 27 let

Podpora dospívajícím i rodinám

1 000 zapojených dobrovolníků

Jak nás podpořit

 
 

Spravovat souhlas s cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

Ochrana osobních údajů