Jsem rodič

Zpět

Program Rodina (k) Sobě

Podpůrná individuální práce s rodinou

Jak můžeme pomoci?
Nabízíme možnost zapojení do sociální služby Rodina (k) sobě. Společně formou pravidelných setkání (zhruba 1x za 14 dní) hledáme způsoby, možnosti a cesty, jak s naší podporou vaši nelehkou situaci zvládnout. Poradíme a pomůžeme i v okamžiku, kdy je vaše rodina v evidenci oddělení sociálně právní ochrany dětí (OSPOD). Pomůžeme vám se orientovat v tom, na jakou pomoc máte nárok, kde a jakým způsobem jí můžete dostat. Společně pomůžeme obnovit narušenou komunikaci v rodině i s dospívajícím dítětem. Pokud jste rodič samoživitel, poradíme, jak řešit obtížnou finanční situaci.

Kde působíme?
Služba je poskytována nejčastěji ve vašem přirozeném prostředí, to znamená, že za vámi můžeme přijít domů a nabídneme možnosti řešení šité přímo vám na míru a v prostředí, které důvěrně znáte. Důležitou součástí naší společné práce je definování problému a následně cílů spolupráce, v nichž potřebujete podporu.

Jak se zapojit?
Zapojit se do služby znamená domluvit si první setkání v sídle organizace Lata se sociální pracovnicí – telefonicky nebo emailem, případně osobně se dostavit v úředních hodinách ve středu v čase 11 – 13 hodin. Na úvodní schůzce vám předáme všechny potřebné informace a zodpovíme případné otázky.

Zapojení do služby pro rodiny je zcela zdarma a dobrovolné – můžete jej kdykoliv ukončit. Pro více informací kontaktujte vedoucí programů pro rodiny Petru Pfaurovou na e-mail pfaurova@lata.cz či na čísle +420 732 160 611.

Fungujeme už
25 let

Pomohli jsme už více než
1 000 klientů

Latou prošlo přes
800 dobrovolníků

Právě teď pracujeme na
4 projektech