Veřejnost

Zpět

Program Rodina (k) sobě (Podpůrná individuální práce s rodinou)

Vaše rodina se ocitla v nelehké situaci, kterou nedokážete řešit vlastními silami? Máte v rodině aspoň jedno dítě ve věku 11 až 26 let? Hledáte pomoc, ale ve vašem okolí není nikdo, kdo by vám pomohl? Potřebujete poradit s výchovou dětí, která se vám vymyká z rukou? Jste z Prahy nebo blízkého okolí? Pokud takovou situaci řešíte, nabízíme pomoc.

Jak?

Využijte možnost zapojení do sociální služby Rodina (k) sobě (Podpůrná individuální práce s rodinou) Společně formou pravidelných setkání (zhruba jednou za 14 dní) hledáme způsoby, možnosti a cesty, jak s naší podporou vaši nelehkou situaci zvládnout.

Co?

Poradíme a pomůžeme i v okamžiku, kdy je vaše rodina v evidenci oddělení sociálně právní ochrany dětí (OSPOD). Pomůžeme vám se orientovat v tom, na jako pomoc máte nárok, kde a jakým způsobem jí můžete dostat.

Společně pomůžeme obnovit narušenou komunikaci v rodině i s dospívajícím dítětem. Pokud jste rodič samoživitel, poradíme, jak řešit obtížnou finanční situaci.

Kde?

Služba je poskytována nejčastěji ve vašem přirozeném prostředí, to znamená, že za vámi přijedeme až domů a nabídneme možnosti řešení šité přímo vám na míru a v prostředí, které důvěrně znáte. Důležitou součástí naší společné práce je definování problému a následně cílů spolupráce, v nichž potřebujete podporu.

Kdy?

Zapojit se do služby znamená domluvit si první setkání v sídle organizace Lata se sociální pracovnicí – telefonicky nebo emailem, případně osobně se dostavit v úředních hodinách ve středu v čase 11 – 13 hodin. Na úvodní schůzce vám předáme všechny potřebné informace a zodpovíme případné otázky.

Zapojení do služby pro rodiny je zcela zdarma a dobrovolné – můžete ho kdykoliv ukončit.

Pro více informací kontaktujte sociální pracovnice v organizaci Lata.

Fungujeme už
25 let

Pomohli jsme už více než
1 000 klientů

Latou prošlo přes
800 dobrovolníků

Právě teď pracujeme na
4 projektech