Je mi 12 – 26 let

Zpět

Máš pocit, že věci nejdou tak, jak by měly? Že ti doma nikdo nerozumí?
Máš málo kamarádů, nebo tě tví kámoši štvou? Připadáš si sám, nebo sama?
Přijde ti, že na tebe ostatní reagují divně?
Máš pocit, že se tak trochu ženeš do průšvihu?
Pokud sis alespoň na dvě z těchto otázek odpověděl, nebo odpověděla ano, zavolej nebo napiš pracovníkům programu Ve dvou se to lépe táhne.

Najdeme parťáka nebo parťačku, jen o něco málo staršího, a společně můžete trávit 2 hodiny v týdnu podle toho, jak se domluvíte. Naší snahou je, aby to byl někdo, kdo má podobné zájmy, nebo abyste si prostě vzájemně rozuměli. Můžete si jen tak povídat nebo společně podniknout cokoliv od procházek přes kulturu po sport. Podpoříme vás volnými vstupy a spoustou tipů na zajímavé akce, takže na setkání nebudete potřebovat žádné peníze.

Vždycky se budete moct spojit s naším pracovníkem a obrátit se na něj, když budete řešit něco, na co společně se svým parťákem nebudete stačit.

Co všechno ti můžou přinést schůzky s parťákem?

  • naučíš se orientovat v Praze a MHD
  • užiješ si zábavu a prožiješ dosud nepoznané zážitky
  • vyzkoušíš si nové výzvy
  • poznáš nové lidi
  • získáš někoho blízkého, komu se můžeš svěřit a kdo ti poví svůj názor
  • zažiješ komunikaci „naživo“, ne jen virtuální přes facebook a další sítě
  • získáš podporu pro sebe a svoje plány
  • máš možnost volby – první 3 schůzky jsou na zkoušku – můžeš se rozhodnout, jestli chceš pokračovat, nebo ne
  • za svá rozhodnutí budeš zodpovědný sám, nikdo tě nebude do ničeho nutit
  • můžeš využít pomoc odborníka, pokud bude potřeba

V případě, že je ti méně než 15 let, musí tvůj rodič (zákonný zástupce) souhlasit s tím, že se chceš do programu zapojit. Proto si rodiče zveme společně s tebou na úvodní setkání do Laty.

Pokud je ti mezi 15 až 18 lety, preferujeme stejný postup, ale v případě, že by to možné nebylo, obejdeme se i bez souhlasu.
V případě, že ti je 18 let a více, jsi dospělý a můžeš se zapojit sám. Souhlas rodičů nepotřebujeme.

Pro rodiče je v Latě k dispozici pracovnice, která s nimi probírá vše, o čem potřebují a chtějí mluvit. I rodiče u nás najdou vždy člověka, který jim pomůže, vyslechne je a nasměruje tím správným směrem, pokud budou chtít.

Ze zkušenosti ostatních:

„Co bych vzkázala potenciálním zájemcům? Jděte do toho, poznáte lidi, kamarády, získáte zázemí. Užijete si spoustu zábavy a her, i když je člověk dospělý. Také plány do budoucna a podporu a radu.“

„V kůži potenciálního klienta bych se vůbec nerozmýšlela a šla bych do toho znovu! Je to výborná příležitost rozšířit si obzory, získat fajn člověka na volný čas a taky možnost plánovat si volný čas a rozhodovat si o něm podle sebe.“

„Je to o vzájemné důvěře, můžeme si říct cokoliv, můžeme sdílet svoje zkušenosti a pak o nich otevřeně diskutovat. Vede to k tomu, že některé situace je pak člověk schopen vyřešit líp a snáz, a taky s větším nadšením, motivací nebo odvahou.“

„Je to velmi cenná zkušenost a možnost získat do života nového parťáka, od kterého se dá dost věcí naučit, a se kterým se dá trávit volný čas spoustou zajímavých aktivit. Jsem moc ráda, že se mi povedlo překonat počáteční ostych a zkusila jsem to. Získala jsem nejen fajn kamarádku, ale také plno krásných zážitků.“

„Zdokonalila jsem se v komunikaci se staršími lidmi. Navíc jsem se také naučila používat diář a plánovat si čas.“

Fungujeme už
25 let

Pomohli jsme už více než
1 000 klientů

Latou prošlo přes
800 dobrovolníků

Právě teď pracujeme na
4 projektech