Lidé v Latě

Zpět

Markéta Ježková

ředitelka organizace

Po letech, kdy jsem Latu poznávala z pozice administrativní, posléze manažerské, jsem dostala důvěru tu největší. Na návrh odcházející ředitelky Martiny Hazukové s mým jmenováním na pozici ředitelky souhlasilo i předsednictvo. Za léta strávená v Latě jsem částečně poznala neziskovou sféru a lidi, kteří v ní pracují. Všech si velmi vážím, protože svoji práci musí mít rádi, aby ji dělali v podmínkách, které jsou v Česku nastavené. Budu se snažit, aby podmínky v Latě byly pro její zaměstnance a spolupracovníky dobré a aby klienti, kteří se na nás obracejí, měli co nejlepší a nejodbornější podporu. A kde trávím svůj volný čas? Se synem na tenise, s dcerami na tanečních závodech a někdy i s manželem na golfu. Chvíle pro kávu s knížkou se ale také najde.

Mgr. Monika Drahošová

manažerka služeb a vedoucí sociální pracovnice

V Latě jsem se kdysi ocitla jako dobrovolník se záměrem získání praxe při studiu sociální pedagogiky. Čaplo mě to natolik, že jsem s Latou zůstala v kontaktu jako externista i po ukončení dobrovolnické činnosti. To už jsem se ale v rámci studia řízení sociálních organizací zajímala o to, jak a v čem posunout Latu zas o krok dál k ještě větší profesionalitě. Jsem moc ráda, že si mě Lata nakonec vybrala a můžu být plnou součástí jejího týmu na pozici manažerky služby a vedoucí sociální pracovnice, protože se můžu podílet na něčem, co žije a má smysl. A co se mých zálib týče – miluju hudbu a tanec, hraju, zpívám a tančím, jsem požitkář, užívám si dobré jídlo a pití, ráda se dívám na oblohu. Všechno, co dělám, dělám naplno tak, jak mi to mé možnosti v danou chvíli dovolí. Tak hurá do toho!

Ing.Petra Melingerová

PR, fundraiserka

Lata je organizací, kterou sleduji dlouhá léta. Sama jsem byla dobrovolníkem a vím, že dobrovolnictví přináší nepopsatelný pocit, který člověka ovlivní na celý život. Proč jsem si vybrala Latu? Hrozně se mi líbí, že jsem potkala velké množství spokojených dobrovolníků a klientů. Spojení profesionality, lehkosti a pokory je pro mě rozhodující faktor. Moc ráda budu společně s vámi pracovat na tom, aby měla organizace možnost rozšiřovat své aktivity a podporovat mladé lidi v jejich rozvoji a hledání skrytého potenciálu.Ve volném čase jsem se svými adoptovanými psy a spoustou dalších zvířat. Ráda vyjíždím na kole a jsem se svými blízkými.

Mgr. Petra Pfaurová DiS

koordinátorka programů pro rodiny a poradkyně pro rodiny, administrátorka RK

O Latě jsem se poprvé dozvěděla na Vyšší odborné škole, kde nám ji dvě mladé sympatické slečny představily a nabídly možnost dobrovolnictví. V té době nebyl čas na nic kromě brigád a školy, ale i přesto jsem měla Latu stále v hlavě. Po pár letech, když se v mém programu našla časová skulinka, jsem se zapojila do Laty jako dobrovolnice. Samotnou mě překvapilo jako moc nových zkušeností a dovedností mi dobrovolnictví —dalo. A to nejen dobrovolnický vztah, ale i přístup všech pracovníků a komfort, který Lata svým dobrovolníkům poskytuje. Když po více jak roce a půl přišla možnost stát se členkou týmu, tak jsem ani chvilku neváhala. Nyní, kromě skvělé práce, která mě baví, ještě dokončuji studium občanského sektoru na FHS UK a sociální práce na FF UK. A můj volný čas? Ten prakticky neexistuje, protože zároveň musím krotit mnoho dalších vášní, kterými jsou především moji přátelé, EFPE sportovní systémy, cestování a moje krásné bílé autíčko 🙂

Anita Buchtová

koordinátorka mentoringových vztahů

Na Latu jsem narazila prostřednictvím webu Neziskovky.cz, kde jsem si hledala nějakou smysluplnou brigádu. Na první pohled mě zaujal nadpis „Ve dvou se to lépe táhne“, po přečtení inzerátu jsem se okamžitě rozhodla pro dobrovolnictví. Po úvodním výcviku jsem měla smíšené pocity, ale čas ukázal, že šlo o výbornou volbu. Poznala jsem plno skvělých lidí a dozvěděla se spoustu věcí o mezilidských vztazích i o sobě. S dobrovolnictvím se mi loučilo dost těžko, ale pro nedostatek času to bylo nezbytné. V momentě, kdy jsem se rozhodla změnit zaměstnání, naskytla se možnost navázat na předchozí roky spolupráce. Velmi si vážím možnosti pracovat pro dobrou věc a navíc v týmu kolegů na podobné vlně. Lata je pro mě místem, kde se nezapomíná na to, že každý člověk má svůj osobní příběh, potenciál a pro svůj rozvoj potřebuje pochopení a individuální přístup. Těším se na setkání s novými lidmi, zajímavé zkušenosti a další rozšiřování obzorů. Ve volném čase nejraději vyrážím na výlety do přírody a pozoruji svět kolem: kamínky na cestě, luční květiny, stromy, nebe.. Lepší relax si nedokážu představit. Dále mě baví vaření a vytváření vlastních receptů. Věnuji se józe, ručním pracem, kreslení, psaní krátkých povídek a hraní na kytaru.

Bc. Veronika Vodová

koordinátorka dobrovolníků

Bc. Daniel Patzelt

koordinátor doučování a koordinátor mentoringových vztahů

O Latě jsem se dozvěděl náhodou, v jednom časopise. Tehdy jsem sháněl dobrovolnictví kvůli přijetí ke studiu psychologie. To jsem ještě nevěděl, že toho pro mě Lata chystá mnohem víc. Pomohla mi nejen k přijetí na FF UK, ale otevřela mi úplně nový svět, svět pomoci a podpory ohrožené mládeži. Jsem rád, že ho teď mohu zkoumat i z pozice koordinátora doučování. Čas, který nevěnuji studiu, Latě a brigádám, trávím rád sportem nebo s přáteli. Mým dlouholetým „vedlejšákem“ je i svět nekomerčního umění. Rád zkouším všechno nové a netradiční, a když si chci odpočinout, většinou sáhnu po knize nebo filmu.

Bc. Tereza Dufková

poradkyně pro rodiny

O tom, čím se zabývá Lata, vím už od puberty, kdy jsem se porozhlížela po dobrovolnictví. Tenkrát jsem zvolila jinak. Dnes jsem se do Laty dostala po úspěšném výběrovém řízení. Setkala jsem se tu s kolektivem velmi milých lidí a cítím se tu jako doma. Těším se na výzvy, které přináší práce s rodinami, protože je to setkávání nejen s lidmi, jejich příběhy a emocemi, ale také se zamyšlením, co je nejdůležitější pro nás všechny – a to život v rodině a sny a trápení, které jej provází. Mimo Latu se věnuji své rodině – synovi a kočkám, také pracuji na linkách důvěry a studuji navazující magisterské studium v Olomouci. Pokud se mi poštěstí, ráda si přečtu fyzickou knížku, kouknu na dobrý film nebo si poslechnu audioknihu.

Mgr. Lenka Kohoutková

poradkyně pro rodiče

LATU jsem poznala po odpovědi na inzerát, kdy jsem hledala smysluplnou práci v týmu, která by mě obohatila jak profesně, tak i lidsky. Jsem ráda , že jsem se rozhodla právě pro LATU, protože má očekávání se plní. Poznala jsem skvělé lidi, kteří ve svou prácí nebo lépe poslání, věří a dělají ho dobře a s láskou. Mě samotnou baví divadlo, číst, psát, jezdit na kole, lyžích, běžkách. Miluji přírodu a cestování kamkoliv. Nejraději jsem doma za Prahou s rodinou, přáteli a naším psem u příjemného hovoru o životě při dobrém jídle a pití.

Fungujeme už
24 let

Pomohli jsme už více než
1 000 klientů

Latou prošlo přes
800 dobrovolníků

Právě teď pracujeme na
4 projektech