Lidé v Latě

Zpět

Markéta Ježková

ředitelka organizace

Latě jsem od roku 2009 a v roce 2013 jsem převzala pozici ředitelky organizace. V letech před Latou jsem prošla lecčím, profesionálním sportem, prací v komerční sféře i jako OSVČ. Latí léta pro mě znamenala a znamenají nový rozměr vnímání společnosti a tím je, že je třeba se dívat kolem sebe a snažit se přispět k tomu, aby se nám žilo hezky. A bez toho, abychom se kolem sebe dívali, pomáhali a ctili hodnoty občanské společnosti, to půjde velice těžko. A když nejsem v práci? Dívám se stále, ale do knížky, aktivně na sport, na přírodu, s láskou i přísností na svoji rodinu.

Mgr. Monika Drahošová

manažerka služeb a vedoucí sociální pracovnice

Na manažerské pozici v Latě jsem od června roku 2014, v letech 2008-2013 jsem byla také dobrovolnicí v mentoringovém programu a doprovázela 2 mladé slečny dospíváním.  Vystudovala jsem Řízení a supervizi sociálních a zdravotnických organizací na FHS a studium mě utvrdilo v tom, že můj směr je personální řízení. Koordinovala jsem zavedení systému motivace, hodnocení a odměňování pracovníků v Latě. Baví mě vést tým, transformovat klíčové myšlenky do reality, objevovat kvality každého člověka v týmu, rozvíjet je a utvářet tak silnější a efektivnější tým. Zajímá mě obecně profesionalizace neziskového sektoru zejména v řízení procesů a vedení lidí. V současné době vedu také metodické supervize pracovníků mentoringových programů jiných organizací.

Jsem požitkář, mám ráda dobré jídlo a pití, spánek a hudbu, tančím, ráda chodím na výlety po kopcích a kochám se přírodou. Ráda pozoruji denní i noční oblohu. Neumím dělat více věcí najednou, protože se vždy plně soustředím jen na tu jednu.  V osobním i profesním životě se řídím heslem: „Předpoklad je matka průseru“

Mgr. et Mgr. Petra Pfaurová DiS

koordinátorka programů pro rodiny a poradkyně pro rodiny, administrátorka RK

Postupně jsem vystudovala Studia občanského sektoru na FHS UK a Sociální politiku a sociální práci na FF UK a bylo jasné, že v práci budu hledat propojení všeho, co mi oba obory při studiích nabídly. A našla jsem Latu. Ta je srdcem mého pracovního života již od roku 2013, kdy jsem (po roce a půl dobrovolnictví v programu Ve dvou se to lépe táhne) nastoupila na pozici koordinátorky dobrovolníků a užívala si jí až do roku 2016. Od roku 2016 je moje veškerá pozornost upřená na vedení programu Rodina (k) sobě a programu Centrum rodinných konferencí.

Lata mi umožňuje dělat věci, které, alespoň pro mě, mají velký smysl. Třeba hledat mnohdy zatoulanou zodpovědnost (vlastní nebo cizí) a vracet ji zpět, kam patří. Přemýšlet systematicky s jasnou vizí a dávat tak tvar více či méně nezkrotným myšlenkám. A v neposlední řadě být součást týmu, který táhne za jeden provaz a vzájemně se obohacuje.

Ve volných chvílí jsem instruktorkou skupinových lekcí ve fitness. Cvičením relaxuji a pečuji tak nejen o své tělo ale i psychickou pohodu. Když potřebuji úplně vypnout tak řídím nebo vařím. Mám ráda přírodu a miluji vůni lesů v Českém ráji.

Anita Buchtová

koordinátorka mentoringových vztahů

V současnosti studuju na VOŠ Jabok obor Sociální pedagogika a teologie se zaměřením na sociální práci. Zajímá mě arteterapie a nově zahradní terapie, které jsou velmi široce využitelné a vhodné prakticky pro všechny myslitelné cílové skupiny.
Abych se více přiblížila běžným školním dětem a vyzkoušela si práci se skupinou, začala jsem nově pracovat jako lektorka primární prevence pro KPPP.
Aktuálně se těším na stáž v Olomouckém Sdružení D, kde v rámci primární prevence pracují mj. v Dramacentru, kde mají děti možnost učit se vlastním prožitkem.

Do Laty jsem přišla před pěti lety jako dobrovolník. Mou hlavní motivací bylo podpořit někoho mladšího, kdo neměl takové štěstí jako já, je na své těžkosti sám a rád by to změnil. V „aktivní službě“ jsem vydržela tři a půl roku. Spolupracovala jsem postupně se dvěma kluky. Každý byl jiný, ale něco měli společného, obohatili můj pohled na svět i na sebe sama. Ze společných zážitků čerpám inspiraci nejen při práci v Latě dodnes.
Na pozici koordinátora mentoringových vztahů vedu nadpoloviční většinu vztahů, takže si téměř pořád s někým komunikuji a píši maily. Baví mě hledat s dvojicemi nové možnosti, jak trávit čas na schůzkách a jak si je užít spolu.
Každý přináší do Laty kus svého světa, takže se pořád učím a často žasnu. Nikdy přesně nevím, co mi nový pracovní den přinese. Moc mě baví být při tom, když se dvojici něco podaří. Baví mě, že nemusím nikoho nutit a můžu pomáhat v hledání osobní cesty. Baví mě také mí kolegové, díky kterým si neustále rozšiřuji obzory, a kterým často vděčím za novou motivaci.

Ráda se věnuji tvůrčí činnosti – ať už jde o zvelebování domácnosti, pletení, šití, výrobu naušnic a jiných drobností, kreslení obrázků… Poslední dobou se snažím zdokonalit v pěstování rostlinek.
Miluju prvorepublikové komedie, které vydržím sledovat třeba celý den, když prší. J
Baví mě pořádat pro přátele lekce jógy, které vedu a také různá tematická setkání (aktuálně výlety do neprozkoumaných částí Prahy).
Ráda dělám věci, které mají smysl, přidanou hodnotu a přesah.
Ráda jdu příkladem.

Bc. Veronika Vodová

koordinátorka dobrovolníků

V Latě působím na pozici koordinátorky dobrovolníků sice od prosince 2018, ale stejně jako v případě mých kolegů, do Laty jsem se zapojila jako dobrovolnice o několik let dříve. Součástí mentoringovém programu Ve dvou se to lépe táhne jsem byla 2 roky (2014-2016) a ušla kus cesty po boku dvou klientů – kluka a slečny. Jsem absolventkou bakalářského studijního programu Psychologie a speciální pedagogika na PedF UK. Po dokončení magisterského studia a psychoterapeutického výcviku bych se ráda věnovala narativně zaměřené terapii. Mezi mé další oborové zájmy patří psycholingvistika, arteterapie a psychologie umění, médií a virtuálních světů (filmy, videohry, sociální sítě apod.). Mám také kurz kompletní krizové intervence akreditovaný MPSV, který se hodí jak oborově, tak pro život celkově. Má praxe je především “dobrovolnická”; kromě Laty jsem docházela například do Motola, Fokusu Praha, několika domovů seniorů a nízkoprahových klubů. Již dlouhou dobu jezdím jako vedoucí na tábory, kde vymýšlím program pro děti ve věku od šesti do osmnácti let a moc mě to baví.

Na maličký úvazek pracuji v designovém papírnictví, protože “papír není mrtvý” a zas a znova se do něj v dnešní digitální době zamilovávám. Kreslím, maluju, věnuji se linorytu a analogové fotografii. Ráda se podívám na dobrý film, jdu si zaplavat, zahraju pár písniček na ukulele, pečuji o svou zahrádku bylin nebo cestuji jen s malým batůžkem a kamarády. Stejně jako Anita, i já pro radost pletu, šiju a vyšívám.

Bc. Tereza Dufková

poradkyně pro rodiny

Vystudovala jsem sociální práci v Olomouci, pracovala jako dobrovolnice v nemocnici, na linkách důvěry, na OSPOD, krátce jako asistentka pro asistovaný styk a předávání, a od roku 2016 působím v Latě. Charakterizuje mě to, že jsem stále v pohybu k poznávání nových skutečností. Proto také souběžně s Latou dokončuji nav. magisterské studium, jsem v terapeutickém výcviku, na stáži v terapeutické komunitě a začínám s kurzy pro rodiče.

V Latě působím jako průvodce rodinám, které prochází obtížnými obdobími a každé setkání s rodinami je nekonečnou výzvou ve hledání právě toho, co může být nejprospěšnější v daný čas, pro dané lidi, v dané situaci. Nikdy nestojím na stejném místě ani s rodinami, ani v kolektivu Laty, ale vždycky pevně s podporou z týmu. Proto jsem v Latě ráda a cítím se tu jako doma.

Když v Latě nejsem, ráda si o samotě přečtu fyzickou knížku, kouknu na dobrý film nebo detektivku, poslouchám mluvené slovo, vařím, něco vyrábím,… a ve společnosti jsem nejraději se synem, svými 4 kočkami nebo přáteli.

V životě mě provází úryvek z filmu Hair „Life is around you and in you…“.

 

Mgr. Lenka Kohoutková

poradkyně pro rodiče

LATU jsem poznala po odpovědi na inzerát, kdy jsem hledala smysluplnou práci v týmu, která by mě obohatila jak profesně, tak i lidsky. Jsem ráda , že jsem se rozhodla právě pro LATU, protože má očekávání se plní. Poznala jsem skvělé lidi, kteří ve svou prácí nebo lépe poslání, věří a dělají ho dobře a s láskou. Mě samotnou baví divadlo, číst, psát, jezdit na kole, lyžích, běžkách. Miluji přírodu a cestování kamkoliv. Nejraději jsem doma za Prahou s rodinou, přáteli a naším psem u příjemného hovoru o životě při dobrém jídle a pití.

Fungujeme už
25 let

Pomohli jsme už více než
1 000 klientů

Latou prošlo přes
800 dobrovolníků

Právě teď pracujeme na
4 projektech