Lata Caffé

Zpět

Přispět na dobrou věc se dá netradičním a také velmi příjemným způsobem. Lata Caffé přesně takovou možností je. Ke každé kávě v kavárnách, které s námi spolupracují, můžete připlatit pár korun navíc a přispět tak sociálně ohroženým dětem, mladým lidem a rodinám, se kterými Lata pracuje.

Jak na to?

Při návštěvě jakékoliv partnerské kavárny, jejichž seznam najdete v části Kde se Lata Caffé prodává?, můžete podpořit Latu malým příplatkem 5 – 10 Kč k jakékoliv kávě či jinému vašemu oblíbenému nápoji.

Na co konkrétně přispíváte?

Podpoříte práci s ohroženými dětmi, mládeží a rodinami v obtížné životní situaci, kterou již nedokážou řešit sami. Potřebují pomoc a podporu ze strany odborných pracovníků, aby je tato situace dlouhodobě nezatěžovala a mohli opět samostatně fungovat. Více o našich službách najdete zde. Příplatek vám bude započítán do ceny kávy (a Latě pak odevzdán kavárnou), případně jej vhodíte přímo do zapečetěné Lata kasičky umístěné v kavárně.

Kde se Lata Caffé prodává?

Kavárna BIO OKO – Františka Křížka 15, Praha 7
Friends Coffee House – Palackého 7, Praha 1
Tvůrčí kavárna Vypálené Koťátko – Mařákova 6, Praha 6
Café Charmé – Areál tvrze, Golčova 1/2, Praha 4 – Kunratice
Caféidoskop – Lazarská 8, Praha 2
Divoké matky – Hybešova 2, Praha 8 – Karlín
Kaaba – Mánesova 20, Praha 2

Tipy pro kavárny

Lata Caffé má smysl i pro kavárny, které chtějí spojit příjemné s užitečným. Díky zapojení do projektu kromě dobrého pocitu získáte:

 • Možnost prezentovat svoje společensky odpovědné chování svým návštěvníkům.
 • Prezentaci partnerské kavárny v propagačních materiálech Laty: na webu, facebooku, ve výroční zprávě a dalších tiskových materiálech, v podpisu emailu zaměstnanců, apod.
 • Zajištění všech propagačních materiálů v designu Lata Caffé, které bude kavárna ve svých prostorách potřebovat (letáky, plakáty, stojánky na stoly, nálepky, mince, děkovné kartičky, kasička, …)
 • Možnost spojit své jméno s Latou, která již přes dvacet let pomáhá ohrožené mládeži a rodinám v Praze a okolí.
 • Možnost účastnit se mimořádných akcí, které Lata v průběhu roku pořádá, prezentovat se na akcích Laty a zúčastnit se některé z jejích aktivit.
  Výši finančních prostředků získaných prostřednictvím projektu Lata Caffé a jejich využití prezentujeme na našich webových stránkách www.lata.cz, ve výroční zprávě a přímo v místě prodeje.

  V případě zájmu stát se partnerskou kavárnou, si s vámi rádi domluvíme schůzku a projekt se všemi možnostmi spolupráce blíže představíme.
  Pro více informací kontaktujte fundraiserku Laty Ing. Petru Melingerovou na emailu melingerova@lata.cz či telefonu 775 621 094.

Za kávou jen do kavárny? Vychutnejte si výbornou kávu i doma, protože Lata Caffé je k mání i jako balená zrnková káva.
Pokud se vám nechce na Lata Caffé do kavárny, máte možnost si jej vychutnat i doma. Nabízíme čerstvě praženou zrnkovou kávu 100% Arabica Leonora
Leonora 250 gramů: 199,- Kč
Objednat si ji můžete na emailu: info@lata.cz nebo melingerova@lata.cz.
Kávu si můžete vyzvednout po předchozí domluvě s naší fundraiserkou Petrou Melingerovou.
Email: melingerova@lata.cz; telefon: 603 281 497.

Fungujeme už
24 let

Pomohli jsme už více než
1 000 klientů

Latou prošlo přes
800 dobrovolníků

Právě teď pracujeme na
4 projektech