Dobrovolnictví

Zpět

Chcete být někomu prospěšný?
Rádi byste ve svém volném čase někomu pomáhali?
Baví vás být v kontaktu s mladými lidmi?
Chcete poznat sami sebe a své limity?
Pokud ano, neváhejte a připojte se k nám!

Staňte se dobrovolníky ve společnosti Lata. V Latě si dobrovolníků vážíme a podporujeme je v jejich dalším odborném rozvoji i při práci s ohroženými mladými lidmi.

Co je to dobrovolnictví?

Dobrovolnictví je svobodně zvolená činnost konaná ve prospěch druhých bez nároku na odměnu. Dobrovolník dává část svého času, energie a schopností ve prospěch činnosti, která je časově i obsahově vymezena.

Jací jsou naši dobrovolníci?

Dobrovolníci v programu Ve dvou se to lépe táhne odvádějí nejpodstatnější kus práce a jejich role je nezastupitelná.
Jsou to mladí aktivní lidé ve věku 18 – 30 let, mají čistý trestní rejstřík, chuť a čas pracovat s našimi klienty. Také zvládají reflektovat zpětnou vazbu a přemýšlejí o vztahu s ohroženými mladými lidmi, zvládají i náročné a zátěžové situace, jsou otevření, tvořiví, kreativní, spolupracující a odpovědní.
Registrovaná dobrovolnická služba – pracuje s dobrovolníky v rámci daných standardů.

Co vše můžete díky dobrovolnictví v Latě získat?

  • Zkušenost práce s cílovou skupinou mladých lidí 13 – 26 let, kteří řeší aktuální problémy v některých z těchto oblastí: vztahy, rodina, začlenění do společnosti, hledání vlastní identity.
  • Osobní rozvoj a vzdělávání. Díky účasti na pravidelných supervizích a průběžné metodické podpoře našich pracovníků na sobě můžete stále pracovat – zdokonalit vlastní sebereflexi, naučit se dávat a přijímat zpětnou vazbu, vzdělávat se v práci s klientem, rozvíjet komunikační dovednosti, osvojit si dovednosti spojené s prací v sociálních službách, využívat zdarma vzdělávací kurzy.
  • Zábava a nové zážitky. Můžete si užít jak schůzky s klienty a zkoušet nové zajímavé věci i díky volným vstupům na schůzky, tak se můžete přijít pobavit na pravidelných akcích pro dobrovolníky. Pravidelně pořádáme Teambuilding, kde se dobrovolníci poznají mezi sebou, Vánoční besídku nebo setkání na bobové dráze, kde dobrovolníky oceňujeme za jejich práci a předáváme ocenění pro Dobrovolníka roku, kterého následně nominujeme na Cenu Křesadlo.
  • Seberealizace. Jednoduše dobrý pocit z aktivity, která dává smysl a pomáhá nejen klientům, ale i samotným dobrovolníkům získat nové zážitky v přímé práci s ohroženou mládeží a poznání vlastních možností a limitů.

Jak funguje dobrovolnictví v Latě?

Věříme, že každý v dospívání potřebuje někoho, kdo jej přijímá takového, jaký je.
Dobrovolník v programu Ve dvou se to lépe táhne pracuje formou „jeden na jednoho“, což znamená, že dobrovolník společně s mladým člověkem, který bojuje s problémy, vytváří dvojici. Tento přirozený vztah je pro klienta podporou a umožňuje mu postavit se opět na vlastní nohy.
Dvojice se setkává každý týden na 2-3 hodiny a společně se věnuje tomu, na čem se společně domluví, co je baví a zároveň rozvíjí. Škála možností je pestrá – může to být sport, procházky, divadlo, kino, koncerty, poznávání Prahy, výlety. Hlavním je ale podpora v osobních a rodinných problémech, při stresových situacích při dokončování studia, v období, kdy se mladý člověk začíná stavět na vlastní nohy a při dalších starostech, které k dospívání patří.

Chcete se stát naším dobrovolníkem?

Napište nám, přiložte svůj životopis a přiložte motivační dopis na téma, proč se chci stát dobrovolníkem právě v Latě. Od nás poté dostanete upřesňující informace a domluvíme si s vámi osobní pohovor.
Po úspěšném absolvování pohovoru následuje pozvání na testování kompetencí, což je první část úvodního školení, pro kterou využíváme metodu assessment centra. Máte tak jedinečnou možnost si tuto metodu zcela zdarma vyzkoušet a získat zpětnou vazbu od psychologa, za kterou byste normálně zaplatili velké peníze.

Další informace, termíny náboru a výcviku dobrovolníků se dozvíte v aktualitách na www.facebook.com/lata94 nebo přímo u koordinátora dobrovolníků:

Bc. Veronika Vodová
E-mail: vodova@lata.cz
Telefon: 234 621 361
Mobil: 775 621 036

Fungujeme už
25 let

Pomohli jsme už více než
1 000 klientů

Latou prošlo přes
800 dobrovolníků

Právě teď pracujeme na
4 projektech